ANASAYFA                                         IQ TEST                         MÜLAKAT                        ÖZGEÇMİŞ                       İLETİŞİM

MÜLAKATTA NE SORULUR ?

  Başvurduğunuz işe girmeden önce mülakata gireceğiniz kaçınılmaz , aşağıda size örnek olabilecek birkaç soru derledik , mülakat sırasında bu soruların cevabını nasıl vereceğinizi düşünürken , oturuş biçimi ve hareketlerinizin de değerlendirildiğini unutmayın , eğer sizin de girdiğiniz mülakatlardan aklınızda kalan soru ve detaylar var ise lütfen admin@personelport.com adresine yazın , buradan herkese ulaştıralım.

 

- Merhaba Hoşgeldiniz


- Nasıl,kolay buldunuzmu burayı(genelde ilk soru budur)


- Bize kendinden bahsedermisin? (çok genel bi soru sayılır,genel olarak aileyi tanıtmakla başlanabilir)


- Çalışma deneyiminiz varmı?(yoksa stajlardan bahsedebilirsiniz)


- Neden x şirketi?


- Yaptığımız iş hakkında ne biliyorsunuz?


- X şirketine neler kazandırabilirsin,neden seni tercih edelim?


- Daha önce liderlik deneyiminiz oldu mu?


- Önceden başınıza gelen ve kendi yöntemlerinizle üstesinden geldiğiniz bir olayı anlatırmısınız?
- Ok,what do you expect from this job? (mülakat yabancı dille devam edebilir)


- Şirketin bir aracı o gün sizde kaldı,işe gidip gelmek dışında kullanmak kesinlikle yasak, müşterilerimizden birisi iş çıkış saatinde havaalanına yetişmesi gerektiğini söyledi ne yaparsınız?

 

- Mesai ye sabah 8 de başlıyoruz,bir sabah kalktınız ve saat 8 olmuş,ve yine o gün çok önemli bir toplantı var,ne yaparsınız?

 

- Tv de rakip firmanın stratejileri hakkında bir program yayınlanacak,aynı saat te bir derbi maç (yada çok sevdiğiniz dizi),hangisini tercih edersiniz? neden?


- Sizinle aynı konumda olan bir arkadaşınız,performans düşüklüğü nedeniyle işten çıkarılmak üzere, aldığınız duyuma göre iki müşteriyi daha şirkete kazandırabilirse sorunu kalmayacak,sizinde iki müşteri bulmanız halinde terfi şansınız var,ve kazandırmak üzere olduğunuz iki müşteri var,nasıl hareket edersiniz?


- Bugünkü dolar kurunu biliyormusunuz?


- Bu hükümet zamanında da piyasa toparlanamadı/toparlandı değil mi?

 
 

 


 www.personelport.com